Prejsť na hlavičku stránky Prejsť na hlavnú navigáciu stránky Prejsť na drobečkovú navigáciu Prejsť na obsah stránky Prejsť na pätu stránky

Symboly obce

Erb obce

Jednorožec je bájne mystické zviera, pochádzajúce z Orientu, zobrazené ako kôň, z jeho čela vyrastá jeden dlhý roh, má koziu briadku a kravský dvojitý chvost. Je to divé zviera, ktoré mohla skrotiť iba čistá panna. Je väčšinou chápaný ako symbol čistoty a nevinnosti, ale tiež ako symbol hojnosti a plodnosti.

Erb obce

Vlajka obce

Vlajka má štyri pozdĺžne pruhy : biely, žltý, červený a zelený. Pomer strán je 2 : 3 a je ukončená dvoma zástrihmi do tretiny dĺžky listu vlajky.

Vlajka obce

Pečať obce

Najstaršia zmienka o pečatidle Jablonového je z 18.storočia. Jeho odtlačky sme našli na dokumentoch z rokov 1866 – 1880. V strede pečatného poľa je vyrytá pažiť, z ktorého vyrastajú kry. Medzi nimi je zobrazený jednorožec v skoku. Kruhopis pečatidla znie:
Sigil (lum) : PO (ssessionis) : JABLONOVE. V súčasnosti sa používa kruhopis pečatidla: OBEC JABLONOVÉ, ktoré má v strede pečatidla umiestneného jednorožca v skoku.

Pečať obce